Alicja prawo lustra - Krzysztof RodakWedług licznych recenzentów, „Alicja – prawo lustra” to swoisty kryminał przeplatany baśniową, mroczną fabułą. Co więcej, autor pokusił się nawet o wplecenie w narrację poezji. To prawdziwy kunszt pisarza i okazja do przemyśleń nad mechanizmami współczesnego świata dla czytelników.

Wiele osób uważa, ze Krzysztof Rodak stworzył idealny scenariusz na film. W książce nie brakuje niczego, co przełożyłoby się na sukces ekranizacji. Mamy ogromne pole wyobraźni, pozostawione czytelnikom, ale też niezwykle bogate słownictwo i doskonałe opisy postaci i miejsc. Co więcej, historia chociaż fantastyczna, to wydaje się być jak najbardziej realną a nieoczekiwane zwroty akcji i wielowątkowość fabuły pozostawia w czytelnikach pewien niedosyt. Fani literatury Krzysztofa Rodaka zgodnie uznają, iż nie mogą się już doczekać kontynuacji.

Sama fabuła jest zaskakująca. To ukazanie współczesnego świata, ale od tej mrocznej, tragicznej wręcz strony. Bohater cierpiący na schizofrenię, jego urojone wizje, kult szatana i paranoje oraz wizje narkotyczne, które chociaż wydają się być nierealne to są jak najbardziej wytłumaczalne. I to właśnie czytelnika zaskakuje najbardziej. Z drugiej strony jest córka Alicja, która zmuszona zostaje do szybkiego dojrzewania. To dzięki niej można poznać baśniowy świat – po drugiej stronie lustra, który jak się okazuje wcale nie jest przyjazny i szybko sprowadza czytelnika na stronę brutalnej rzeczywistości.

Książka jest wyrazem aktualnej makabry codzienności. Chociaż jest fantastyczna to porusza jakże ważne, społeczne problemy, które są jak najbardziej realne w dzisiejszym świecie. Wszystko zostało opisane prostym językiem, akcja jest wartka i daje naprawdę dużo do myślenia. To idealna pozycja dla fanów twórczości autora, który wykazał się w tym przypadku rzeczywiście szaloną wyobraźnią.