Czego nie powie Masa o polskiej mafii - Wojciech SumlińskiKsiążka autorstwa dziennikarza śledczego, który tym razem pokusił się o przedstawienie polskiej mafię w zupełnie innym świetle. Wojciech Sumliński dociera do faktów, o których chce zapomnieć sam „Masa”, czyli Jarosław Sokołowski – przedstawiciel polskiej mafii z lat jej najbardziej wzmożonych działań.

Autor lektury zwraca szczególną uwagę na same wywiady z „Masą” – te zostają zresztą zamieszczone na ostatnich stronach książki. Warto się im dokładnie przyjrzeć bowiem dziennikarz daje nam tym samym szansę zauważenia błędów, niejasności pomiędzy tym, co mówi bądź ukrywa „Masa” a tym, co udaje się wykryć poprzez działania prokuratury. Dzięki temu czytelnik ma okazję przekonać się, jak nieudolne są często poczynania polskiej władzy.

Czytelnicy, którzy mieli już w rękach inne dzieło Sumlińskiego, czyli „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” często twierdzą, że Czego nie powie Masa o polskiej mafii nie wnosi nic nowego. Wiele osób zachwyca się jednak samym epilogiem, który z jednej strony daje nadzieję na lepsze życie, z drugiej zaś zniechęca do włączania telewizora i słuchania taniego bełkotu mediów. Po książkę na pewno warto sięgnąć ze względu na zawarte w niej faktyczne zeznania „Masy” i dokumenty, związane z jego działalnością przestępczą. To nie lada gratka dla wszystkich, którzy chcą poznać machinę prowadzenia nielegalnych interesów i mafijnych powiązań czy biznesowych układów. Wiele faktów może nas prawdziwie zaskoczyć.