Czerwony Golem - Peter HigginsAutor przenosi nas w czasy początku XX wieku, w rejony Rosji. Czerwony Golem to idealna propozycja dla fanów literatury fantasy, historii, ale również thrillerów – to prawdziwa mieszanka różnych stylów literackich i pewnie dlatego znajduje tak wielu zwolenników.

Peter Higgins stworzył historię o Vissarionie Łom, policyjnym śledczym, który otrzymuje rozkaz przeniesienia się do Mirgorodu, by tam rozwikłać nietypową sprawę, Jego zadaniem jest odnalezienie człowieka, którego podejrzewa się o organizowanie aktów terrorystycznych w stolicy kraju.

Nie jest to jednak zwyczajna opowieść. Tutaj świat rzeczywisty miesza się z tym fantastycznym. Ukazuje się pełny totalitaryzm Rosji a jednocześnie skorumpowane miasto, pełne brutalności i bandytyzmu. Tutaj zło czai się wszędzie a bohaterowi nie pomagają skrywające się wszędzie golemy i upadłe anioły. Rozpoczyna się walka z czarnymi mocami, na szczęście bohater posiada niezwykłe umiejętności, dzięki którymi radzi sobie z nimi naprawdę nieźle.

Książka miała swoją premierę w 2013 roku i to pierwsze tak obszerne dzieło Higginsa (dokładnie 336 stron). Wykładowca angielskiego z Oxfordu pisał już dużo wcześniej, ale jedynie krótkie opowiadania. Również one spotykały się z wielką aprobatą czytelników.