Dokąd teraz? - Iwona ŻytkowiakObyczajowa powieść o losach Lili Czarneckiej. Na łamach książki autorka przedstawia aż kilkadziesiąt lat z jej życia. Nie jest to łatwe, bo postać jest wielce skomplikowana, ale dzięki temu historia jest wielowątkowa a każdy odnajdzie w głównej bohaterce jakąś cząstkę siebie.

Iwona Żytkowiak stworzyła opowieść o kobiecie, której patologiczne dzieciństwo odcisnęło wielkie ślady w okresie dorosłości. Lili, nieświadoma swojej traumy niszczy i rani swoich bliskich. Nie radzi sobie z relacjami z córką i mężczyznami. Jest zagubiona i pozornie pewna siebie, zdeterminowana w osiąganiu swoich celów, ale wciąż otacza ją wianuszek przyjaznych osób. To również o nich jest ta książka i zawarte zostały w niej ich historie, które chociaż indywidualne to zawsze łączą się z losami Lili.

Ponieważ książka jest zbiorem skomplikowanych relacji międzyludzkich, to nie brakuje w niej wątków miłosnych, erotycznych, bolesnych rozstań i powrotów. Ukazana jest namiętność, ale też chęć prawdziwej bliskości oraz prawda – zaraz obok kłamstwa.

To opowieść o prawdziwym życiu jednak książka daje nadzieję na możliwości w odnalezieniu pełnego szczęścia. I chociaż na jej łamach przedstawiona zostaje prawdziwa famme fatale to nie brakuje tu wątków o wrażliwości, bezpieczeństwie, przyjaźni i zaufaniu.