Ludzie którzy próbowali walczyć z otyłością bez względu na to czy batalia ta zakończyła się sukcesem czy też nie, wszyscy oni zdają sobie sprawę jak ciężkie jest pozbycie się niechcianych kilogramów. Pytanie brzmi czy ich utrata rzeczywiście niesie za sobą upragnione szczęście?

Dominika Gwit,

jest byłą dziennikarką Polskiej Agencji Prasowej, znaną przede wszystkim ze swoich ról w serialach takich jak: „Na dobre i na złe”, „Przepis na życie” czy też najnowszego hitu „Singielka”. Właśnie za sprawą aktorstwa dała się poznać szerszej publiczności. Była również prowadzącą program „Odważ(e)ni”, przedstawiającym osoby, które pozbyły się dużej nadwagi. W kwietni tego roku wydała książkę „Moja droga do nowego życia”, był to jej debiut w roli autorki.

Jakie uczucia towarzyszą osobie która zmaga się z problemem nadwagi od najmłodszych lat? Jakie myśli pojawiają się w głowie, kiedy z każdym kolejnym dniem przybiera się coraz większe rozmiary? Jakich podejmowała się prób zniwelowania nadmiary kilogramów i co powodowało że sobie odpuszczała?

Moja droga do nowego życia - Dominika GwitNie da się nie zauważyć całkowitej szczerości autorki, co niewątpliwie jest ogromnym atutem książki. Wprost mówi o swojej otyłości od najmłodszych lat oraz powodach przybierania kilogramów w kolejnych etapach jej życia. Opisuje emocje towarzyszące w najważniejszych momentach, kiedy to nadmiar kilogramów był najbardziej doskwierający a mianowicie w czasie uczęszczania do szkoły, jako etap wkraczania w dorosłe życie. Dieta składająca się z wysokokalorycznej żywności, fast foodów, ogromnych ilości cukru będącej efektem niekontrolowanej potrzeby zaspakajania głodu. Pani Dominika doskonale zdawała sobie sprawę z katorgi jaką serwuje swojemu organizmowi i ciału, ale jak sama zaznacza otyłość jest chorobą duszy. Moja droga do nowego życia ukazuje wszystkie emocje towarzyszące młodej ważącej ponad 100 kilogramów dziewczynie, która następnie na oczach całej polski traci połowę wagi i dalej chudnie.

Autorka wspomina w swojej książce o różności organizmów ludzkich, charakterów przez co dieta staję się sprawą indywidualną. Radzi aby zamiast stosować się do diet odnalezionych w Internecie, poprosić o pomoc profesjonalnego trenera -dietetyka. Zwraca uwagę na wręcz obsesję dbania o dietę, przestrzega tym samym, iż w każdą stronę można przesadzić.

Na pewno jest to książka nie wyłącznie dla osób które borykają się z tym problemem, gdyż pozwoli ona zrozumieć zwykłym ludziom powody dla których takie osoby doprowadzają się do przesadnej wagi. Myślę również, że ta pozycja jest warta uwagi osób które planują rozpoczęcie diety i walki ze swoim ciałem. Na pewno dostarczy nam informacji o trudach i monotonności takiego działania, równocześnie zachęcając do ich podjęcia. Zdecydowanie polecam!