Dziewczyna ze śniegiem we włosach - Ninni SchulmanTo debiut roku w Szwecji a autorka tej książki została uznana za najlepiej zapowiadającą się pisarkę powieści kryminalnych. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż sukces Dziewczyny ze śniegiem we włosach został odniesiony nie tylko w Szwecji, ale również siedmiu innych krajach, w tym w Polsce.

Nina Schulman stworzyła historię o Magdalenie Hansson, która po ciężkim rozwodzie wraca wraz z synkiem do rodzinnego miasteczka. Myśli, że tutaj odnajdzie spokój a praca w lokalnej gazecie będzie dużo mniej stresująca niż w miejskiej korporacji. Już niedługo przyjdzie jej doświadczyć tego, jak bardzo się myliła.

Na obrzeżach miasteczka dochodzi do tajemniczego zaginięcia.16-letnia Hedda, która wybrała się na zabawę sylwestrową i nigdy na nią nie dotarła, zostaje odnaleziona naga i martwa. Dziennikarka zaczyna interesować się tą sprawę i drąży kolejne wątki poza policyjnym śledztwem. Już wkrótce odkrywa brutalną prawdę, przez którą naraża swoje własne życie.