Elegancki morderca - Cezary ŁazarewiczCezary Łazarewicz w swojej najnowszej książce „Elegancki morderca” przedstawia jedną z najgłośniejszych, kryminalnych spraw w powojennej Polsce. To historia Władysława Mazurkiewicza, który w czasie śledztwa przyznał się do popełnienia ponad 30 morderstw. Na łamach 224 stron opisane zostają wszystkie popełnione przez niego zbrodnie oraz związane z nimi procesy.

Książka, która miała swoją premierę dokładnie 4 Listopada 2015 rzuca nowe światło na charakterystykę i motywy działania mordercy. Autor stara się dać odpowiedzi na wiele pytań, jakie do tej pory pozostawały bez odpowiedzi a od lat 50-tych wciąż wzbudzają ciekawość opinii publicznej. Od dawna podejrzewano na przykład, że Władysław Mazurkiewicz współpracował z gestapo a po wojnie z UB, by zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo.

Elegancki morderca to pełna charakterystyka jednej z najbardziej kontrowersyjnej postaci kryminalnej w dziejach powojennej Polski. Przecież nikt nie spodziewał się, że ten dobrze wychowany i uczynny mężczyzna o wielkich pokładach wrażliwości może być zdolny do tak makabrycznych czynów. Na co dzień zawsze zadbany, przystojny, z ogromną klasą – nawet w aktach prokuratury zawarte są jego zdjęcia w należycie skrojonej marynarce i skrzętnie ułożonej fryzurze. Dzisiaj wiadomo na pewno, że właśnie w ten sposób skrywana była jakże mroczna osobowość mordercy.