Idę tam, gdzie idę - Kazik Staszewski autobiografiaWywiad, jaki z Kazikiem Staszewskim przeprowadził Rafał Księżyk jest najlepszym podsumowaniem ponad 36-letniej pracy na polskiej estradzie Kazika Staszewskiego. Rozmowa, jaka została wpisana w ramy książki jest swoistą opowieścią o życiu artysty, jego doświadczeniach, ale i poglądach na przestrzeni półwiecznego życia.

Jeśli chcecie poznać nietuzinkowego Kazika takim, jakim jest naprawdę bądź potwierdzić lub obalić informacje pojawiające się w mediach na jego temat to ta książka jest właśnie dla Was. Spowiedź Kazika Staszewskiego porusza chyba wszelkie aspekty jego życia. Artysta wspomina dzieciństwo w PRL-owskiej Warszawie, pierwsze kroki na scenie, życie podczas Stanu Wojennego i komunizmu, ale prawi też o teraźniejszości.

To spojrzenie na wiele aspektów życia, od miłości i rozrywki począwszy, na religii i polityce kończąc. Nie brakuje tu miłosnych rozterek i wspomnień o wariackich imprezach punkowych. Kazik Staszewski jak zawsze jest szczery do bólu, przełamuje konwenanse, jest uniwersalny, nie stara się przypodobać szerokiej publiczności, jest o prostu sobą.

Idę tam, gdzie idę to książka dla fanów Kazika, ale też dla wszystkich, których interesuje przeszły i teraźniejszy świat estrady, kulisy show biznesu i prawa, jakie rządzą dzisiejszą muzyką. To świat Kazika, okraszony niechlubnymi wspomnieniami o przygodzie z używkami i jego przynależności do Świadków Jehowy. To świetna autobiografia człowieka, który żyje i tworzy w wielu wymiarach, na przestrzeni licznych zmian kulturowych, wyznaniowych i politycznych. Wywiad rzeka, którego Kazik udzielił pozwala spostrzec polską rzeczywistość w zupełnie innym obrazie. Dodatkowym „smaczkiem” są zawarte w autobiografii ilustracje, dzięki którym jeszcze łatwiej jest zrozumieć i przenieść się choć na chwilę do świata artysty.