Irena Jarocka - tam gdzie serce, tam mój dom | Volga YerafeyenkaPiękny album oprawiony w twardą okładkę, wydany na papierze kredowym. Liczy dokładnie 192 strony. Wspomnienia o Irenie Jarockiej, jednej z niezapomnianych ikon polskiej piosenki zebrała i wydała Volga Yerafeyenka i za to trzeba jej ogromnie podziękować.

Książka jest biografią piosenkarki i jednocześnie zbiorem opowieści o tej jakże pięknej duchowo i zewnętrznie kobiecie. W samych superlatywach wypowiadają się na jej temat bliscy i przyjaciele. To opowieść o niezwykłej duszy, wrażliwej na piosenkę liryczną a jednocześnie przebojowej, która własne utwory zawsze aranżowała podążając za nowoczesnością.

Wśród wspomnień o Irenie Jarockiej czytelnik odnaleźć może opisy o tym, jak bardzo kochała publiczność i jaką inspirację od niej czerpała. Co więcej, fani piosenkarki mają okazję poznać ją zarówno od strony scenicznej jak i tej prywatnej. Żywiołowa i ekspresyjna na koncertach i jakże stonowana i zdystansowana w relacjach z bliskimi – tak można o niej przeczytać. Z drugiej strony była osobą życzliwą, otwartą, dobrą, odnoszącą się z wielkich szacunkiem do wszystkich żywych istot. Dbała o potrzebujących a jej dewizą, którą kierowała się w życiu było jakże aktualne dla nas wszystkich stwierdzenie „ Dużo prościej jest wybaczyć sobie, ale spowodować, by wybaczyła nam druga osoba jest o wiele trudniej”. Zawsze więc starała się być sprawiedliwą w osądach i pozytywnie nastawioną do świata.