Ja, Fronczewski - Piotr Fronczewski, Marcin MastalerzPan Kleks, Szpicbródka, Franek Kimono a jednocześnie najlepszy lektor w Polsce, który czytając nawet przeciętną powieść sprawi, że cieszyć się ona będzie ogromnym zainteresowaniem. Piotr Fronczewski, bo o tym aktorze mowa posiada nie tylko niezwykły talent, który możemy podziwiać na deskach teatru czy na ekranach telewizora. Jego atutem jest także głos a teraz jak się okazuje również talent do pisania.

Autobiografia, którą wydał, z miejsca stała się bestsellerem i to nie dlatego, że życie Fronczewskiego jest owiane dużą dozą pikanterii. Jego się po prostu uwielbia, o życiu tego aktora czyta się niczym najlepszą powieść obyczajową. Czytelnik dowie się, jak skromnym człowiekiem jest Piotr Fronczewski, ale jednocześnie, jak ogromne ma poczucie humoru. W swojej biografii wplata ogrom anegdot, wiele sytuacji wspomina z typowym dla siebie „przymrużeniem oka” i kabaretowym wręcz dystansem.

Książka Ja, Fronczewski zawiera szereg wspomnień aktora. Prezentuje on zburzoną Warszawę okiem dziecka, bo właśnie w gruzach Fronczewski się wychowywał. Nie brakuje również opisów jego prywatnych i całkiem niesamowitych relacji z mamą, która ma już 103 lata, z rodziną bliższą i dalszą, przyjaciółmi oraz znajomymi. Aktor zapoznaje czytelników ze swoją największą pasją – to oczywiście motocykle. Prawi też o swojej karierze, już od momentu wejścia po raz pierwszy na scenę (zrobił to, kiedy miał 11 lat).

Biografia jest o tyle ciekawa, że zapisana została w formie rozmowy. W jej trakcie Piotr Fronczewski daje się poznać jako wielki aktor, który rozprawia o życiu scenicznym i kondycji obecnego teatru i świata filmowego w ogóle, ale również jako zupełnie prywatny człowiek, który ma nam do przekazania szereg mądrości. A wszystko to w delikatny, nienachalny sposób, z ogromną dozą sympatii.

Książka Ja, Fronczewski premierę miała 4 listopada 2015 roku.