Biografia Tadeusza Wrony, najbardziej znanego polskiego pilota PLL LOT, który jako pierwszy w historii podjął się wykonania karkołomnego zadania, jakim było lądowanie Boeingiem 767 na warszawskim Okęciu, bez wysuniętego podwozia.

Tadeusz Wrona opisuje w szczegółach wypadek z dnia 1 listopada 2011 roku, który mógł dla wielu skończyć się tragicznie. Ten skromny człowiek, który przez media i wielu Polaków okrzyknięty został bohaterem uznaje, iż ten jakże trudny wyczyn był po prostu jego obowiązkiem, jako pilot był przecież odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoich pasażerów.

Ale książka Ja, kapitan to nie tylko opis awaryjnego lądowania, który zresztą mogli oglądać wszyscy, za pośrednictwem mediów, które relacjonowały to wydarzenie „na żywo”. To również opowieść o człowieku pełnym pasji, idealna lektura dla tych, którzy nie wierzą, że odpowiednia motywacja i samozaparcie może przynieść zamierzone efekty.

Tadeusz Wrona pokusił się o stworzenie łatwej w przyswajaniu biografii. Czytelnik ma szansę dowiedzieć się, jak spędził dzieciństwo i kiedy zaczął interesować się lotnictwem. W książce zawarty jest też całościowy przekrój jego kariery – od początków w sporcie szybowcowym aż do objęcia stanowiska kapitana najbardziej nowoczesnego samolotu na świecie, czyli Dreamlinera. To z całą pewnością inspiracja dla tych, którzy pragną realizować swoje marzenia. Tadeusz Wrona udowadnia, że wszystko jest możliwe.