JFK ostatni dzień - Francois ForestierKsiążka jest swoistym opisem wydarzeń, jakie miały miejsce dokładnie 22 Listopada 1963 roku oraz śledztwa, jakie toczyło się w związku z tą sprawą. Chodzi o jedną z największych zagadek kryminalnych ubiegłego wieku, mianowicie zabójstwo Johna Fitzgeralda Kennedy’ego.

Do jego morderstwa doszło w Dallas, podczas oficjalnej uroczystości. JFK zginął od strzału, na oczach milionów widzów, którzy przybyli na wydarzenie z jego udziałem i tych przed telewizorami bowiem całość była transmitowana „na żywo”.

Minuta po minucie, tak szczegółowo Francois Forestier opisuje jeden z największych zamachów w USA. Zaczyna od przyjazdu prezydenta do Dallas, kończy na jego pogrzebie w Waszyngtonie. Przygląda się śledztwu, jakie jest prowadzone w związku z zabójstwem. Dostrzega cynizm i matactwa. Pisze o skorumpowanych politykach, biernych policjantach i ochroniarzach. Książka jest powieścią i opisem śledztwa jednocześnie. Jedna z najlepszych pozycji literackich, których premiera odbyła się już w tym roku.