Każdy może gotować - Jamie Oliver„Każdy może gotować” to rzeczywiście propozycja dla każdego, przede wszystkim dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją kulinarną przygodę. Autor książki, Jamie Oliver przedstawia w niej przepisy krok po kroku a wszystko okraszone jest pomocnymi fotografiami. To swoisty poradnik dotyczący podstawowej nauki gotowania, doskonała lekcja kulinariów.

Sam Jamie Oliver to uznany, brytyjski kucharz, który od lat wydaje książki kulinarne oraz bierze udział w kulinarnych programach telewizyjnych. Przez czytelników i widzów ceniony jest głównie za to, że proponuje dania proste i ekologiczne, zdecydowanie przeciwstawiając się półproduktom i potrawom typu fast food, które jego zdaniem prowadzić mogą tylko do otyłości.

Taka też jest jego książka „Każdy może gotować”. To zbiór łatwych przepisów, które można dowolnie modyfikować a polscy czytelnicy bez problemu mogą przekładać je na krajowe realia patrząc na przykład na dostępność produktów. Jamie Oliver zaprasza do swojego świata, gdzie gotowanie jest jedną z podstawowych i obowiązkowych czynności w życiu każdego z nas. To świat, którym rządzi zdrowy styl życia a wszędzie unosi się zapach ulubionych potraw.

Warto dodać, że autor rzeczywiście postawił na dania, które z łatwością wykona każdy. Co więcej, są one nie tylko niewyszukane, ale i tanie, co oczywiście jest dodatkową mobilizacją w kierunku rozpoczęcia nauki kulinarnej sztuki. Autor kieruje się prostą zasadą, którą stara się przekazać w książce – „opanuj dziś jeden przepis i przekaż go dalej”. W ten sposób każdy będzie miał szansę nauczyć się dobrego i szybkiego gotowania zdrowych dań.

Zdaniem fanów kucharza to jedna z jego najlepszych kulinarnych książek. Czytelnicy doceniają fakt, iż stara się on upraszczać każdy przepis na tyle, by z łatwością smaczne danie mógł przyrządzić nawet kulinarny laik a gotowanie stało się przyjemnością. Widać, że tytuł tej książki jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę i rzeczywiście idealnie odzwierciedla treść, jaka została w niej zawarta.