Kim Dzong-Il. Przemysł propagandy - Paul FisherKsiążka, której fabuła oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. To tak naprawdę opis Korei Północnej, rządzonej pod dyktaturą Kim Dzong – Ila w najbardziej przełomowych momentach.

Autor przedstawia losy małżeństwa, które zmuszane było do pracy na rzecz północno koreańskiego przemysłu filmowego.

Historia rozpoczyna się w roku 1978, kiedy to na zlecenie Kin Dzong-Ila (wtedy przyszłego dyktatora) zostaje porwane małżeństwo – Shin Sang – OK, reżysera filmowego oraz Choi Eun-Hee, aktorki. Para zostaje osadzona w więzieniu, gdzie spędza 5 lat. Przez ten czas reżyser i aktora są głodzeni, torturowani i indoktrynowani. Próbują dwa razy uciec jednak bez powodzenia. Wreszcie poddają się i przez następne 3 lata służą systemowi jak nakazuje Kim Dzong jednak skrupulatnie planują swoją ucieczkę. W roku 1986 im się to udaje a po latach przedstawiają swoje losy opinii publicznej.

Wydarzenia w Korei Północnej z tamtych lat przedstawione czytelnikom mogą wydawać się wręcz nierealne. W końcu jednak można zdać sobie sprawę z tego, jak tamtejszy naród funkcjonował, zostaje odkryta prawda o najbardziej tajemniczym państwie świata, nierzadko smutna i tak trudna do przyjęcia.