Na własnych nogach - Amy PurdyTo autobiografia 36-letniej Amy Purdy, która w wieku lat 19-stu zapadła na ciężką chorobę. Amy cierpiała na bakteryjne zapalenie opon mózgowo rdzeniowych i chociaż udało się uratować jej życie to straciła obie nogi.

Książka nie jest jednak opisem jej dramatu a inspiracją dla wszystkich, którzy utracili upór i motywację w dążeniu do realizacji własnych marzeń. Amy pokazuje, że wystarczy determinacja i odwaga, by osiągać swoje własne sukcesy. Właśnie dlatego jej osobowość jest tak podziwiana na całym świecie. Amy jest doceniana również za swoje osiągnięcia – to sławna snowboardzistka, zdobywczyni trzech medali w kolorze złotym i jednego brązowego na paraolimpiadzie w Soczi. Wzięła również udział w amerykańskiej edycji „Tańca z gwiazdami”, gdzie doszła do finału. Na co dzień pracuje między innymi jako aktorka, modelka i projektantka ubrań.

Książka Na własnych nogach w formie osobistego pamiętnika powinna być motywacją dla tych, którzy nie wierzą w siebie. Amy udowadnia, że można dokonać rzeczy wydawałoby się niemożliwych i sama jest tego najlepszym przykładem. To właśnie ona mimo przeciwności losu realizuje swoje marzenia i docenia fakt, iż już dawno mogłoby jej nie być na tym świecie. Z życia czerpie całymi garściami a my powinniśmy brać z tej dziewczyny przykład i doceniać to, co przynosi nam los.