Nic bardziej mylnego - Radosław KotarskiRadosław Kotarski stara się obalać powszechne mity i trzeba przyznać, że wychodzi mu to znakomicie. W swojej książce prezentuje 50 najczęściej występujących w opinii publicznej mitów a ich wyjaśnienia popiera naukowymi badaniami bądź opiniami ekspertów, nie brakuje również źródeł historycznych.

Czego więc dowiemy się z książki? Radosław Kotarski w sposób dowcipny, ale jakże rzeczowy przedstawia dane dotyczące na przykład ilości zjadanych nieświadomie w ciągu całego życia człowieka pająków, prawi o tym dlaczego Napoleon był niski i dowodzi, czy aby na pewno najwięcej ciepła ucieka przez głowę? To lektura dla ciekawskich świata, dla tych, których intrygują naukowe ciekawostki i procesy zachodzące w ludzkim życiu. Jeśli chcesz wiedzieć, czy rzeczywiście wykorzystujemy tylko 10% naszego mózgu i czy na pewno połknięcie gumy balonowej jest dla nas bezpieczne to Nic bardziej mylnego jest właśnie dla Ciebie.

To książka dla wszystkich żądnych wiedzy, niekoniecznie tej niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania, ale jednak wiedzy. To idealna lektura dla osób, które lubią lekkie lektury, które czyta się ekspresowo. „Nic bardziej mylnego” to zbiór ciekawych pytań i jeszcze ciekawszych odpowiedzi, które są niejednokrotnie ogromnym zaskoczeniem. Jeśli dodamy do tego fakt, że całość została podzielona na kategorie tematyczne i wręcz ocieka poczuciem humoru autora to wydaje się, że jest to jedna z lepszych propozycji na zimowe wieczory z książką.