Opowieści nie mojego dziadka - Artur KubieniecTo zbiór opowieści z dzieciństwa. Ale myli się ten, kto uznaje, że są to pamiętnikowe zwierzenia chłopca. Autor zebrał ogrom historii zasłyszanych w czasach, kiedy był dzieckiem – okazuje się, że te najważniejsze gawędy z życiowym przesłaniem nie ulatują z naszych głów nawet po wielu latach i są dla nas wartością w dorosłości.

Jak dobrze jest czasem rozbudzić dziecięcą wyobraźnię i powrócić do opowiadanych historii, których słuchało się z wypiekami na twarzy. Dobrze pamiętasz te momenty, kiedy zasłuchany wpatrywałeś się w dziadka czy inną osobę, która przedstawiała niesamowite i zawsze pouczające historie? Weź książkę do ręki i wróć do tamtych czasów. Autor książki bardzo się postarał, byś znowu poczuł się jak dziecko. To swoista, sentymentalna podróż w czasie, która pozwoli Ci znowu uwolnić wyobraźnię.

Książka jest zbiorem dziewięciu, jakże wciągających historii. To: „Pokój ludziom dobrej woli”, „Marynarska dusza, czyli cebula i rum”, „Plej Enuiga Urbo En La Mondo”, „O krasnoludku, co poszedł do ludzi”, „Wiejski głupek”, „Krótka wizyta w Królestwie Prawa i Sprawiedliwości”, „Co za dużo, to nie zdrowo”, „Człowiek Wszystko, czyli o tym, jak pierwszy i jedyny raz dałem komuś w zęby” i „Mały człowieczek w wielkim świecie”.