Pamiętnik narkomanki - Barbara RosiekDzisiaj postaram się przybliżyć Państwu książkę Pani Barbary Rosiek – „Pamiętnik narkomanki”.

Ale najpierw kilka słów o zdobyciu książki. Książkę otrzymałem wraz z autografem od autorki wspomnianej książki. Pracując kilka lat temu w jednej z kawiarni internetowych w Częstochowie Pani Barbara odwiedzając podarowała mi książkę. Wtedy nie wiedziałem jeszcze kim autorka książki jest. Ale książka przybliżyła mi historię i zaciekawiła powieściami pani Barbary.

Książka „Pamiętnik narkomanki” porusza wiele ważnych problemów młodych ludzki, którzy wchodzą w dorosłe życie. Ukazuje ona częsty brak akceptacji przez otoczenie, walkę z samym sobą oraz ze szkołą, oraz otaczającą nas samotność.

Zapiski prowadzone przez panią Barbarę świetnie ukazują nam, jak narkotyki potrafią uzależnić, obezwładnić i prowadzą nas na samo dno. Historia pokazuje nam, jak ciężko jest się wyrwać z tego ciężkiego nałogu. A dzisiejsze nałogi to nie tylko narkotyki. Dla wielu z nas tzw. „narkotykiem” może być np. komputer, telefon komórkowy, alkohol.

Oczywiście, autorce udało się z tego nałogu wydostać, jednak jak przeczytamy nie jest to wcale takie łatwe i przyjemne. Czytając książkę mocno utożsamiamy się z autorką. Czujemy się wtedy, jak to my zażywamy narkotyki.

Bez wątpienia książka nie należy do powieści, która tryska humorem. Ona potrafi nas czasami wręcz dobić, ale na pewno nie zniechęca nas do jej czytania. Bo czytamy o prawdziwym życiu i koszmarze jaki musiała przejść pani Barbara. Autorce było bardzo ciężko przezwyciężyć ten koszmar, jednak udało jej się znaleźć siłę, aby przestać. I choć z czasem powracała do nałogu, miała cały czas w sobie siłę, aby ponawiać walkę, która w końcu okazała się zwycięska.

Pamiętnik narkomanki” ukazuje nam, jak wielką i niszczycielską władzę posiada w sobie narkotyk, jak z czasem potrafi obezwładnić całkowicie człowieka.

Książka opisuje nam również, dlaczego sięgamy po narkotyki. A człowiek sięga po nie, aby zapomnieć o problemach codziennego życia, z którymi nie może się uporać. A jak pokazuje nam sama autorka, życie to nieustanna walka, w trakcie której musimy patrzeć z nadzieją na przyszłość.

Książki, które również warto przeczytać pani Barbary Rosiek to:

  • Alkohol, prochy i ja;
  • Byłam mistrzynią kamuflażu;
  • Byłam schizofreniczką;
  • Kokaina;
  • Poganiacze chleba;
  • Wdowa;
  • W poszukiwaniu ducha.

Wszystkie książki z całą pewnością znajdziemy w każdej liczącej się na rynku księgarni, zarówno tej internetowej jak i tradycyjnej.