Przewieszenie - Remigiusz MrózRemigiusz Mróz, 29-letni doktor nauk prawnych wydaje się „wyrastać” na jednego z najlepszych w Polsce autorów kryminałów. Już na początku swojej literackiej kariery jest porównywany do mistrzów, Zygmunta Miłoszowskiego czy Marka Krajewskiego. Nic dziwnego bowiem jego kolejna powieść Przewieszenie jest naprawdę warta uwagi.

Akcja dzieje się na Podhalu, gdzie w górach dochodzi do serii wypadków. Na początku nikt nie łączy spraw ofiar a policja uznaje, że śmierć turystów to tylko przypadek losowy. Okazuje się jednak, że to dzieło mordercy a sprawę stara się rozwikłać komisarz Forst. Podąża tropem przestępcy, który pozostawia mu niewiele tropów a jeśli już to są one bardzo często perfidnie mylące.

Wiktorowi Forstowi nie jest łatwo. Kiedy już prawie udaje mu się rozwiązać zagadkę, dopada go przeszłość. Ktoś bardzo chce mu przeszkodzić i pogrążyć zawodowe poczynania. Czy komisarz wyjdzie z tej sytuacji cało? Czy uda mu się złapać mordercę z Podhala? Odpowiedź znajdziecie w Przewieszeniu.