Ptaki ciernistych krzewów - Colleen McCulloughPtaki ciernistych krzewów” to tytuł, który większości z nas kojarzy się tylko i wyłącznie z serialem telewizyjnym wielokrotnie emitowanym w naszym kraju (bił rekordy popularności w latach ’90 ubiegłego wieku).

Ale o wiele ciekawsza jest pierwowzór telewizyjnej powieści, czyli książka Collen McCullough.

Książka, to powieść, jaka napisana jest w bardzo prostym i przystępnym dla czytelnika języku. Autorka bardzo dobrze ukazała nam piękno życia na farmie. Znajdziemy również masę opisów australijskiej fauny i flory, które będą co raz powodować, że myślami będziemy w Australii.

Bohaterami książki jest wielodzietna rodzina Clearych, którzy otrzymują możliwość przeniesienia się z Nowej Zelandii do Australii. Głowa rodziny otrzymuje tym samym pieczę nad olbrzymią farmą – Drogheda.

Na uwagę zasługuje fakt, że książka nie posiada głównego bohatera, przez co jest wielowątkowa i o wiele ciekawiej się ją czyta, gdyż nie wiemy co w dalszej części może nas czekać.

Ptaki ciernistych krzewów” to lektura dla fanów serialu, jednak książka ukazuje o wiele więcej historii, które zostały pominięte w serialu.

Książka określana jest mianem bestsellera, i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż historia opisana w książce pozostaje w naszych głowach bardzo długo. Książka to historia zakazanej miłości, cierpienie i przeciwnościach losu, jaki spotyka niejedną osobę na co dzień.

Wielu osobom, które widziały tylko telewizyjną wersję, będzie zdania, że książka jest typowym romansidłem. Nic bardziej mylnego, owszem, to książka o miłości, jednak jest w niem mnóstwo innych wątków.

Książka Collen McCullough to wspaniała historia o relacjach, jakie panują w rodzinie – wielu czytelników na pewno znalazło odzwierciedlenie w swoim życiu rodzinnym.