Skłócona z życiem. Intymna biografia Marilyn MonroeSpecjalnie na 50 rocznicę śmierci Marilyn Monroe, Lois Banner wydała najpełniejszą biografię tej słynnej aktorki.

A jaka była sama Marilyn? Na pewno szokująca i tajemnicza, jak na tamte czasy.

Marilyn Monroe (Norma Jeane Mortenson) urodziła się 1 czerwca 1926 roku w Los Angeles.

W wieku 16 lat po raz pierwszy wyszła za mąż, za pracownika fabryki samolotów, 21 letniego Jamesa Dougherty’ego. Po czterech latach się rozwiedli. 29 lipca 1946 roku została zauważona przez szefa studia filmowego RKO – Howarda Hughesa.

Swój pierwszy kontrakt podpisała jednak za namową swojego agenta z wytwórnią filmową 20th Century Fox. Za sprawą tejże agencji wystąpiła w kilku filmach, które nie odniosły jednak sukcesu.

Po nieudanej przygodzie z aktorstwem powróciła do wcześniej wykonywanej profesji – modelingu. Podjęła również nauką w szkole aktorskiej. W tym czasie pozowała nago do zdjęć, które później ukazały się w pierwszym numerze „PlayboyaHugh Hefnera.

W 1953 roku wystąpiła już jako znana aktorka w „Mężczyźni wolą blondynki”. I ten właśnie film zrobił z niej gwiazdę.

W roku ’54 wyszła za baseballistę Joego DiMaggio, jednak po 274 dniach rozwiedli się.

Jako gwiazda nadużywała alkoholu. Powodowało to częste wpadanie w depresję. Chorowała również na bulimię.

5 sierpnia 1962 roku została znaleziona w swoim domu w Brentwood w Los Angeles. Jako przyczynę zgonu uznano przedawkowanie środków nasennych. Jednak wciąż nie znamy wszystkich okoliczności jej śmierci.

To tylko nieliczne fakty z życia tej aktorki, które znajdują się w biografii napisanej przez Loisę Banner. Autorka poświęciła wiele lat, aby napisać w pełni rzetelną biografię „symbolu seksu lat ’50”. Udało się jej namówić najbliższych przyjaciół, aby opowiedzieli, jaka była naprawdę Marilyn. I w taki oto sposób opisane w biografii są nieznane zapiski i listy z jej życia.

Książka „Skłócona z życiem. Intymna biografia Marilyn Monroe” odkryje przed nami sekrety oraz wyjaśni wszelkie spekulacje na temat najsłynniejszej blondynki na świecie.