Spowiedź heretyka. Sacrum profanum - Adam DarskiSpowiedź heretyka. Sacrum profanum” to książka wywiad, z jednym z chyba najbardziej kontrowersyjnych obecnie polskich muzyków. Mowa tutaj o liderze grupy Behemoth – Adamie Darskim.

Do książki przysiadłem z ciekawością, choć nie jestem jego fanem muzyki, moje poglądy na religię są w miarę podobne. Dlatego też książkę „łyknąłem” naprawdę szybko. Sama książka jest interesująca, czyta się ją naprawdę miło i szybko. Wpływ miała na pewno koncepcja ukazania jej w formie wywiadu. Prowadzącymi wywiad są: dziennikarz portalu Trojmiasto.pl Piotr Weltrowski oraz tekściarz grupy Behemoth – Krzysztof Azarewicz.

Nergal w książce broni swoich poglądów. Ale nie działa tak jak jego przeciwnicy, tylko poprzez krytykę. Broniąc poglądów używa często porównań, których brakuje jego oponentom. W wywiadzie nie unika on odpowiedzi na żadne pytanie, co z całą pewnością powoduje jego uwiarygodnienie względem czytelnika.

Po przeczytaniu mogę z całą pewnością stwierdzić jedno, że Adam „Nergal” Darski nie jest osobą, jaką myślałem, że jest wcześniej. To osoba bardzo inteligentna, która ceni wszystkich, którzy mają swoje zdanie.

Książkę polecam każdemu, nawet tym, którzy nie są fanami „metalu”. Pokazuje ona nam osobę, która dzięki swojej determinacji i wierze, osiągnęła w muzyce bardzo duża. Bo niewiele osób wie, że grupa Behemoth jest znana i ceniona na całym świecie.

A jakie wy mieliście spostrzeżenia, uwagi co do książki po jej przeczytaniu?