Stawka większa niż kłamstwo - Maciej ReplewiczNie lada gratka dla fanów kultowego serialu „Stawka większa niż życie”. To prawdziwe śledztwo w kierunku prawdziwych wydarzeń i biografii głównych bohaterów. Czy wiecie, ile życiorysów składa się na jedną sylwetkę kapitana Klossa? Odpowiedź znajdziecie właśnie w książce „Stawka większa niż kłamstwo”.

To tropienie faktów a autorzy „przenoszą” się do 1966 roku, kiedy to powstawał słynny serial. Przedstawiają nieznane dotąd losy aktorów, przedstawiają ciekawe biografie scenarzystów i realizatorów. Docierają wreszcie do dokumentów odtajnionych dopiero w 1989 roku i starają się wytłumaczyć gąszcz informacyjnych zawiłości.

Stawka większa niż kłamstwo to nie tylko kulisy powstawania poszczególnych scen serialu i każdego odcinka z wielką dokładnością, ale również przedstawienie losów wszystkich, którzy to dzieło tworzyli. Niejednokrotnie ma się wrażenie, iż autor węszy teorię spiskową dotyczącą licznych wydarzeń, które z pewnością były inspiracją podczas kręcenia poszczególnych scen a fikcja nieraz miesza się z rzeczywistością. Faktem z całą pewnością jest natomiast to, iż serial „Stawka większa niż życie” to nie tylko bajka wpisana w tło II wojny światowej. Czytelnik może naprawdę się zdziwić, bo to iście reporterskie śledztwo wskazuje wyraźnie, iż zarówno główni bohaterowie jak i poszczególne wątki miały swoje realne odzwierciedlenie.