Tajemnica Wilczego Jaru - Paweł ZyzakPaweł Zyzak swoją najnowszą publikacją „Tajemnice Wilczego Jaru” przenosi czytelnika w czasy sprzed wybuchu społecznego w 1980 roku. Głównym tematem ukazanym w książce jest katastrofa autobusowa, która miała miejsce dokładnie 15 listopada 1978 roku w Beskidach. Ale to nie jedyny wątek zawarty w tym dziele bowiem autor pokusił się również o przedstawienie innych, równie tragicznych katastrof z czasów PRL-u. To między innymi wypadek w Osiecznicy i w Otłoczynie. Przytacza również fakty z pożaru w rafinerii w Czechowicach Dziedzicach a nawet relacjonuje wybuch gazu w warszawskiej Rotundzie. Czytelnik może poznać te wydarzenia w licznych aspektach – Paweł Zyzak wciela się w kilka ról, jest badaczem i śledczym, by już za chwilę zamienić się w reportera, którego celem jest wyjaśnienie wszystkich zawiłości opisywanych zdarzeń.

W książce zawarty jest ogrom emocji, jakie towarzyszyły wszystkim, których bezpośrednio tragedie te dotyczyły. Z jednej strony ukazany zostaje obraz rozpaczy rodzin, które straciły w wypadkach swoich bliskich. Z drugiej zaś przedstawione zostaje świadectwo nieudolności władz, które starały się za wszelką cenę sterować przekazem medialnym w ten sposób, by blokować niewygodne informacje. Dzisiaj zostają one odkryte.

Katastrofa w Wilczym Jarze opisana przez Pawła Zyzaka daje czytelnikowi jasny pogląd nie tylko na same mechanizmy wypadku, ale również realia ówczesnej rzeczywistości. Relacje świadków zdarzenia i mieszkańców okolicy wraz z przedstawieniem meandrów funkcjonowania lokalnych organów administracyjnych, wojskowych a nawet policyjnych pozwalają wysnuć często jakże niespodziewane wnioski.