Tiger bez cenzury - Dariusz MichalczewskiAutobiografia Dariusza Michalczewskiego, jednego z najbardziej uznanych bokserów, któremu aż 23 razy udało się obronić tytuł mistrza świata.

Tiger bez cenzury to opowieść o chłopaku z gdańskiego falowca, jego marzeniach i dążeniach do ich realizacji. Tiger opowiada o swoim dzieciństwie, pierwszych krokach stawianych na bokserskiej arenie. Nie brakuje tu opisów głównych cech jego osobowości, takich jak samozaparcie w dążeniu do celu, ambicja i umiejętność wykorzystania własnych predyspozycji sportowych w osiągnięciu zawodowych wytycznych.

Dariusz Michalczewski opowiada też o sobie całkiem prywatnie. Poznajemy prawdziwego hulakę, który nie stroni od imprez i kobiet – to właśnie im poświęca zresztą sporą część biografii. Michalczewski przyznaje, że na fali zawodowych sukcesów uderzyła mu „sodówka”. Ucieczka z komunistycznej Polski i życie w Niemczech, które pozwoliły mu na realizację marzeń sprawiła, że osiągnął szczyty w swojej karierze jednak prywatnie popełniał też wiele błędów. Bez chwili zastanowienia przyznaje się do swoich słabości, ubolewa, że wiele decyzji nie da się już cofnąć. Jest szczery, opowiada bez ogródek, nie ukrywa wstydliwych często faktów ze swojego życia.

To istna spowiedź boksera, który dzisiaj na łamach książki robi prawdziwy rachunek sumienia. A wszystko to bez zbędnego udawania czy kłamliwego lukru. Czytelnik ma okazję poznać Dariusza Michalczewskiego, z jego wszelkimi atutami i wadami.