Upiory - Jo NesboKsiążka Jo NesboUpiory” to dziewiąta książka o przygodach norweskiego policjanta Harrego Hole’a.

Historia zaczyna się w momencie, w którym policjant Harry Hole wysiada z samolotu. Trzy lata spędził w Hong Kongu, starając się pozbyć demonów, które go owładnęły.

Hole nie jest już policjantem, jednak zajmuje się sprawą zabójstwa, na tle walki karteli narkotykowych, gdyż ma w tym cel osobisty.

W książce opisany jest czarny świat Oslo – to zapchlone, brudne uliczki opanowane przez narkomanów i narkotyki.

Na rynku pojawia się nowy narkotyk „Violin” – to w pełni syntetyczny narkotyk, który jest podobny do heroiny, ale o wiele silniejszy w działaniu. Dystrybucją zajmuje się tajemniczy Rosjanin, który znany jest w gronie dilerów jako „Dubai”. To mroczna postać, która kryje się za działaniami Phantoma.

To tylko ciekawy początek książki „Upiory”. Tytuł ten, jak i wszystkie poprzednie Jo Nesbo są napisane w szybkim tempie, dzięki czemu czytelnik nie będzie miał ani chwili czasu wytchnienia, a wartka akcja spowoduje, żę przysiadując do niej nie odłożymy jej szybko.

Książka w sprzedaży znajdzie się 27 czerwca. Ale już teraz można ten tytuł znaleźć w dobrej księgarni internetowej w formie przedsprzedaży, przedpremierowej.

Książka, to obowiązkowa lektura dla każdego, kto czytał wcześniejsze przygody Harrego Hole’a.