Żniwa zła - Robert GalbraithTo kolejny, trzeci już kryminał Roberta Galbraitha (pseudonim J.K Rowling), który wprowadza czytelnika w mroczny świat przestępstw.

To historia pary, która stoi właśnie na życiowym zakręcie, zarówno tym w kwestiach zawodowych jak i prywatnych. Pewnego dnia Robin Ellacott otrzymuje tajemniczą paczkę – jak wielkie musi być jego przerażenie, kiedy odkrywa w niej odcięty kawałek nogi. Sprawę stara się rozwikłać prywatny detektyw, Cormoran Strike, który jest szefem partnerki mężczyzny.

Prywatne śledztwo detektywa rzuca nowe światło na wiele spraw. Wydaje się, że jego tropy prowadzą zupełnie gdzieś indziej aniżeli wskazuje na to śledztwo policji. Podejrzewa on cztery osoby, ale jedno jest pewne – czytelnik będzie zupełnie zaskoczony dowiadując się na końcu książki, kto tak naprawdę okazuje się być mordercą.

To iście doskonała zagadka kryminalna, historia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i napięcia. To z całą pewnością opowieść dla czytelników o mocnych nerwach, którzy cenią sobie sensację w najlepszym wydaniu. Miejmy nadzieję, że Żniwa zła okażą się na tyle doskonałym scenariuszem, iż posłużą do stworzenia filmu – tak właśnie stało się z dwoma poprzednimi tytułami autorki.