Życie to mecz - Paweł ZagumnyJeśli chcemy poznać życie Pawła Zagumnego, jednego z najlepszych siatkarzy w historii polskiego sportu to ta lektura jest właśnie dla nas. Opinie czytelników, którzy poznali biografię sportowca są jednoznaczne – książkę czyta się lekko, wręcz nie można się od niej oderwać.

Paweł Zagumny to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników – zdobył złoty i srebrny medal podczas Mistrzostw Świata, złoty medal podczas Mistrzostw Europy, złoty medal w Lidze Światowej czy srebrny medal Pucharu Świata. W Polsce kibicuje mu rzesza fanów i to właśnie dla nich jest ta biografia.

Zagumny opowiada w niej o swojej ponad 20-letniej karierze siatkarza. Odkrywa tajemnice dojścia do sukcesu, przyznaje się do ogromnego wysiłku i licznych wyrzeczeń, jakim musiał stawić czoło, by osiągnąć obecną pozycję. W książce nie brakuje opisów bólu i cierpienia, ale również wielkiej radości dumy, jaką czuje wspinając się na szczyty najwyższego, światowego poziomu sportu.

Biografia siatkarza to nie tylko opowieść o nim samym. Paweł Zagumny wspomina ludzi, dzięki którym osiągnął sukces, nie zapomina o trenerach i rodzinie. Co ciekawe, z ogromną dozą poczucia humoru wplata tu anegdoty z życia sportowców, przypomina historie z pierwszych stron gazet, które dotyczą bezpośrednio jego jak i innych kolegów z boiska. Opisuje również mechanizmy, jakie rządzą dzisiejszym sportem nie tracąc wiary w to, że liczy się czysta walka fair play i ponadprzeciętny talent zawodników.

To z całą pewnością obowiązkowa lektura dla wszystkich kibiców Reprezentacji i tych, którzy lubią poznawać ciekawe osobowości i ich drogę osiągania sukcesu, jak i obowiązkowy punkt każdego fana siatkówki. Opowieść zawarta w książce Życie to mecz jest ogromną motywacją i świadectwem tego, że każdy jest zdolny, by wejść na sam szczyt, zgodnie z własnymi marzeniami.